English Ninjas'ta eğitmenlerinle yaptığın İngilizce derslerinden en iyi verimi alabilmen için aşağıda önerilerimizi deneyebilirsin:

-English Ninjas anlık arama özelliği sunmaktadır. Özellikle bir sonraki dersin için bir konu çalışması planladıysan, bu tarz konu çalışmalarını randevu alarak belirli eğitmenlerle yapmanı öneririz. Bu şekilde konu çalışmaları için tercih ettiğin eğitmen/eğitmenler İngilizce seviyene hakim olacak, konu çalışmalarında nerede kaldığını, önceki dersinde ne çalıştığını rahatça takip edebileceklerdir.

Tercih ettiğin bu eğitmenlerler haftalık bir çalışma programı oluşaturabilirsin. Örnek olarak haftanın ilk dersinde Past Tense üzerinde çalışma, 2. dersinde sıfatlar üzerinde çalışma, 3. dersinde telaffuz ve okuduğunu anlama çalışması, 4. dersinde writing/yazma çalışması.... gibi belirli bir çalışma planını takip etmek oldukça faydalı olacaktır. Çalışma planı oluşturmak istersen eğitmenlerimiz seve seve sana yardımcı olacaklardır.

-Dersinde telaffuz çalışması veya bir makale üzerinde soru cevap şeklinde gelişigüzel konuşma yapmak istersen istediğin eğitmeni seçebilirsin.

-Konu çalışmaların için küçük bir defter tutmanı tavsiye ederiz. Ders sırasında öğrendiğin yeni kalıpları, tenseleri, kelimeleri ve kişisel ders notlarını bu defterde tutarak öğrendiğini unutma ihtimalini ortadan kaldırabilirsin :)

-Topics/Konular bölümünde seçeceğin herhangi bir içeriğin üzerinde eğitmenle çalışmadan önce bilmediğin kelimeleri, tenseleri, kalıpları defterine not alabilirsin. Ders sırasında aldığın notları eğitmenle bire bir çalışıp, örnek cümleler içerisinde kullanman çok faydalı olacaktır. Bunun için dersin öncesinde 5-6 dakikanı ayırman yeterli.

-Ayrıca defterine aldığın bu notları belirli aralıklarla tekrar edebilirsin.

-Görüşme kayıt özelliğin açık durumda olsun. Önceki görüşmeleri izleyerek kendine dışarıdan bakma fırsatı bulabilirsin. Bu şekilde kendini inceleyerek İngilizcede eksik olduğun yerleri rahatça görme fırsatı yakalayabilirsin. Ayrıca güçlü yönlerini de görmek seni çalışman konusunda daha fazla motive edecektir.

Görüşmelerine yalnızca sen erişebilirsin, bu konuda bir kaygın olmasın :)

Did this answer your question?